Spelform 2023

 

P15

Ålder: Födda -08 eller senare  
Speldag: Lör-Sön 22-23/4
Planstorlek: 11 mot 11  
Speltid: 2x20 min
Antal matcher: Lördag Gruppspel 3 matcher, Söndag 1st kvalmatch plus slutspel A,B,C o D
Avgift: 2500 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till lagen som når semifinal i slutspel A,B,C,D.
 

 

F15

Ålder: Födda -08 eller senare  
Speldag: Lör-Sön  22-23/4
Planstorlek: 11 mot 11
Speltid: 2x20 min
Antal matcher: Lördag Gruppspel 3 st matcher,Söndag 1st kvalmatch plus slutspel A,B,C,D
Avgift: 2500 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till laget som når semifinal i slutspel A,B,C,D.
 


P14  

 

Ålder: Födda -09 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag  15-16/4
Planstorlek: 9 mot 9
Speltid: 2x20 min
Antal matcher: Lördag Gruppspel 3st matcher,Söndag 1st kvalmatch plus slutspel A,B,C o D
Avgift: 2500 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till lagen som når semifinal i slutspel A,B,C,D. 
 
 

P13  

Ålder: Födda -10 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag  15-16/4
Planstorlek: 9 mot 9
Speltid: 2x20 min
Antal matcher: Lördag Gruppspel 3st matcher,Söndag 1st kvalmatch plus slutspel A,B,C o D
Avgift: 2500 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till lagen som når semifinal i slutspel A,B,C,D.

 
F14  

 
Ålder: Födda -09 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag  15-16/4
Planstorlek: 9 mot 9
Speltid: 2x20 min
Antal matcher: Lördag Gruppspel 3 matcher,Söndag 1st kvalmatch plus slutspel A,B,C o D
Avgift: 2500 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till lagen som når semifinal i slutspel A,B,C,D. 
 

  F13
 
Ålder: Födda -10 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag  15-16/4
Planstorlek: 9 mot 9
Speltid: 2x20 min
Antal matcher: Lördag Gruppspel 3 matcher, Söndag 1st kvalmatch plus slutspel A,B,C o D
Avgift: 2500 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till lagen som når semifinal i slutspel A,B,C,D. 
 
 


P12

Ålder: Födda -11 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag 22-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 6st  3st Lördag,3st Söndag Matcherna koncentreras inom 5tim/speldag
Lottningen av matcherna publiceras före cupen ingen omlottning under cupen
Avgift: 1500 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokal till laget
 


P11

Ålder: Födda -12 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag 22-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 6st  3st Lördag,3st Söndag Matcherna koncentreras inom 5tim/speldag
Lottningen av matcherna publiceras före cupen ingen omlottning under cupen
Avgift: 1500 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget


P10

Ålder: Födda -13 eller senare  
Speldag: Lördag-Söndag  22-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 6st  3st Lördag,3st Söndag  Matcherna koncentreras inom 5tim/speldag
Lottningen av matcherna publiceras före cupen ingen omlottning under cupen
Avgift: 1500 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget


F12

Ålder: Födda -11 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag 22-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 6st  3st Lördag,3st Söndag   Matcherna koncentreras inom 5tim/speldag
Lottningen av matcherna publiceras före cupen ingen omlottning under cupen
Avgift: 1500 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget


F11

Ålder: Födda -12 eller senare  
Speldag: Lördag & söndag 22-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 6st  3st Lördag,3st Söndag  Matcherna koncentreras inom 5tim/speldag
Lottningen av matcherna publiceras före cupen ingen omlottning under cupen
Avgift: 1500 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget


F10

Ålder: Födda -13 eller senare  
Speldag: Lördag-Söndag 22-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 6st  3st Lördag,3st Söndag  Matcherna koncentreras inom 5tim/speldag
Lottningen av matcherna publiceras före cupen ingen omlottning under cupen
Avgift: 1500 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget


P8/9

Ålder: Födda -15/14 eller senare  
Speldag: Lördag 22/4
Planstorlek: 5 mot 5
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 3 matcher (inga resultat räknas)
Avgift: 600 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget


F8/9

Ålder: Födda -15/14 eller senare  
Speldag: Söndag 23/4
Planstorlek: 5 mot 5
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 3 matcher (inga resultat räknas)
Avgift: 600 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget
 

P12 Extra

 
Ålder: Födda -11 eller senare  
Speldag: Fre-sön 21-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 8 matcher totalt
2st fre kväll 17-30-
4st lör 
2st sön fm -13.00
Selekterad omlottning under lördagen
Avgift: 2000kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget


F12 Extra

Ålder: Födda -11 eller senare  
Speldag: Fre-Sön 21-23/4
Planstorlek: 7 mot 7
Speltid: 2x12 min
Antal matcher: 8 matcher totalt
2st fre kväll 17-30-
4st lör 
2st sön fm -13.00
Selekterad omlottning under lördagen
Avgift: 2000 kr/lag
Pris:
 
Medaljer till deltagarna och pokal till laget
 

P11 Extra 

Ålder: Födda -12 eller senare  
Speldag: Fre-Sön 21-23/4
Planstorlek: 7 mot 7  
Speltid:
2x12min
Antal matcher:
8 matcher totalt
2st fre kväll 17-30-
4st lör 
2st sön fm -13.00
Selekterad omlottning under lördagen
Avgift: 2000 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till lagen 
 
 

F11 Extra

Ålder: Födda  -12 eller senare 
Speldag: Fre-sön 21-23/4
Planstorlek: 7 mot 7  
Speltid: 2x12min
Antal matcher:
8 matcher totalt
2st fre kväll 17.30-
4st lör 
2st sön fm -13.00
Selekterad omlottning under lördagen
Avgift: 2000 kr/lag
Pris: Medaljer till deltagarna och pokaler till lagen 
 

Sista anmälan: Se "viktiga datum"

OBS! När ni erlagt anmälningsavgiften till bg 877-6288 flyttar vi upp er till klara lag

 

Betalning lag utanför Sverige:

Bank: Tidaholms Sparbank
Adress: Box 23Box 23
IBAN: SE9580000835430040019044
BIC: SWEDSESS